Projekt "Dnes jím jako Mongol"
Hledáme uklízečku jako zástup za nemoc
Týden digitálních kompetencí
Vyhodnocení okresního kola soutěže Požární ochrana očima dětí
Přednáška s Jiřím Haldou_Jak na děti ve škole i doma
Týden digitálních kompetencí
Vítězství Rozálie Machové a 6.místo našich žáků v krajském kole Olympijského víceboje
Zmizelí sousedé Jimramova
Zápis do Mateřské školy Jimramov - 15.května 2024
Složení nové školské rady ZŠ Jimramov na období 2024-2027
Výběrové řízení - UČITEL_UČITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY
Výběrové řízení - ÚČETNÍ (ekonom) ŠKOLY

Úvod > Aktuality > Beseda s kpt.Petrou Vobrovou (Kudovou)

Beseda s kpt.Petrou Vobrovou (Kudovou)

5.4.2024

Dne 5.dubna 2024 proběhla v sále školy zajímavá beseda s kapitánkou Petrou Vobrovou (roz. Kudovou), absolventkou naší školy, která představila dětem od 5.-9.třídy svoji práci na vojenských pozorovatelských misích OSN v Africe, kam byla opakovaně vyslána na zahraniční misi AČR (Armádou České republiky). Petra byla historicky první Češkou vyslanou na vojenskou pozorovatelskou misi na africký kontinent. V průběhu svého nasazení v Sierra Leone, Libérii a Středoafrické republice měla mj. za úkol monitorovat bezpečnostní situaci v oblasti konfliktu a  aktivně spolupracovat s organizacemi v místě působení a účastnit se zprostředkování řešení sporu mírovou cestou. Žácí shlédli dokument ČT natočený z první mise kapitánky v Sierra Leone a současně i prezentace fotografií s komentářem o jednotlivých misích a dalších zajímavostech z působení v Africe. Paní kapitánka také průběžné odpovídala na dotazy dětí. Na závěr programu jsme mohli shlédnout krátké video o jejím aktuálním působení na vojenském letišti v Nizozemí a konkrétně sledovat manéver doplňování paliva za letu u vojenských letounů.