Úvod > Aktuality > Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem

V pátek 12.května 2023 proběhla na naší škole beseda se spisovatelem Janem Opatřilem, rodákem ze Žďáru nad Sázavou, který je našemu publiku v Jimramově dobře znám nejenom pro jeho působení v místním rybářském kroužku. Proběhly respektive tři nezávislé besedy pro děti obou stupňů. Program byl vždy spojen s četbou úryvků z knih doprovázenou projekcí knižních ilustrací autora a následnému povídání si s dětmi a zodpovídáním jejich dotazů. Nejprve děti od 1. do 3. třídy si vyslechly úryvky jedné z knih o Kapříku Metlíkovi, děti 4. a 5., třídy úryvky z knihy o Pstroužkovi Vikouškovi a děti z druhého stupně z knihy Hororové povídky, které autor napsal pod pseudonymem Dan Angus. Ze strany dětí byl o besedu velký zájem. Ná zavěr si děti mohly zakoupit anebo objednat z nabídky autorových knih určených především pro jejich věkovou skupinu, mj, i o Štice Majdalence. Pan Opatřil také pozval děti na závody v rybaření O pohár kapříka Metlíka, který proběhne na Strachujovském rybníku 17.června viz. plakát v příloze.

19.05.2023

Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem