Úvod > Aktuality > Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

13. ROČNÍK ČESKO-SLOVENSKÉHO PROJEKTU - ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY = ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Do letošního ročníku mezinárodního projektu, který chce podpořit čtenářskou gramotnost se přihlásilo celkem 1 038 škol s celkovým počtem 120 000 žáků ( z České republiky 380 škol, ze Slovenské republiky 658 škol). Prostřednictvím elektronické pošty jsme se zkontaktovali s naší partnerskou školou z malé obce Cabaj-Čápor (blízko města Nitra) na jihozápadě Slovenska. V této škole mají (stejně jako u nás) 9 tříd. A potom už jsme se vrhli na vyrábění záložky do knihy. Záložky mohly být rozmanitých tvarů, různých velikostí a vyrobené libovolnou technikou. Důležité bylo, aby měli žáci na paměti, že jejich záložka bude DAREM pro kamaráda z partnerské školy. Každý žák musí být také OBDAROVANÝ záložkou.

Mgr. Hana Buršíková, garant za ZŠ Jimramov

„…moja srdečná vďaka, úprimný obdiv i hlboká úcta patrí všem za skvelú spoluprácu. Z celého srdca ďakujem Vašim žiačkám a žiakom za usilovnú prácu, za krásne záložky, za súdržnú spoluprácu v triedach pri ich výrobe…“

Mgr.Rozália Cenigová, hlavný odborný garant česko-slovenského projektu, oddělenie Slovenskej pedagogickej knižnice Bratislava

06.01.2023