image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Postup žáků 5.ročníku do krajského kola v soutěži ve finanční gramotnosti
2 3 4
5 6 7 8 9
ŘEDITELSKÉ VOLNO - PÁTEK 9.2.2024
10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
TOP 5 škol okresu Žďár nad Sázavou, které nejlépe uspěly v přijímacích zkouškách na SŠ
17 18
19
Lyžařský kurz 7.ročníku
20
Lyžařský kurz 7.ročníku
21
Lyžařský kurz 7.ročníku
22
Lyžařský kurz 7.ročníku
23
Lyžařský kurz 7.ročníku
24
Pozvánka na dětský karneval
Dětský karneval
25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"Česko-slovenský projekt "Záložka do knihy spojuje školy"

13. ROČNÍK ČESKO-SLOVENSKÉHO PROJEKTU - ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY = ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY

Do letošního ročníku mezinárodního projektu, který chce podpořit čtenářskou gramotnost se přihlásilo celkem 1 038 škol s celkovým počtem 120 000 žáků ( z České republiky 380 škol, ze Slovenské republiky 658 škol). Prostřednictvím elektronické pošty jsme se zkontaktovali s naší partnerskou školou z malé obce Cabaj-Čápor (blízko města Nitra) na jihozápadě Slovenska. V této škole mají (stejně jako u nás) 9 tříd. A potom už jsme se vrhli na vyrábění záložky do knihy. Záložky mohly být rozmanitých tvarů, různých velikostí a vyrobené libovolnou technikou. Důležité bylo, aby měli žáci na paměti, že jejich záložka bude DAREM pro kamaráda z partnerské školy. Každý žák musí být také OBDAROVANÝ záložkou.

Mgr. Hana Buršíková, garant za ZŠ Jimramov

„…moja srdečná vďaka, úprimný obdiv i hlboká úcta patrí všem za skvelú spoluprácu. Z celého srdca ďakujem Vašim žiačkám a žiakom za usilovnú prácu, za krásne záložky, za súdržnú spoluprácu v triedach pri ich výrobe…“

Mgr.Rozália Cenigová, hlavný odborný garant česko-slovenského projektu, oddělenie Slovenskej pedagogickej knižnice Bratislava

06.01.2023