image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Výběrové řízení - ÚČETNÍ (ekonom) ŠKOLY
28 29
Renovace povrchu školního hřiště
30
Renovace povrchu školního hřiště
Vystoupení ZUŠ pod vedením Dany Makovské v sále školy
31
Renovace povrchu školního hřiště
1
Renovace povrchu školního hřiště
2
Renovace povrchu školního hřiště
3
Renovace povrchu školního hřiště
4
Renovace povrchu školního hřiště
5
Renovace povrchu školního hřiště
6
Globe games na Slovensku
7
Noc kostelů v Jimramově
Výsledek zápisu k předškolnímu vzdělávání
Globe games na Slovensku
8
Globe games na Slovensku
9
Globe games na Slovensku
10 11
Výběrové řízení na pracovní pozici KUCHAŘ-KUCHAŘKA ve školní jídelně
12
Výběrové řízení na pracovní pozici KUCHAŘ-KUCHAŘKA ve školní jídelně
Třídní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
13
Výběrové řízení na pracovní pozici KUCHAŘ-KUCHAŘKA ve školní jídelně
14 15 16
17 18 19 20 21
Pozvánka na Zahradní slavnost školy
22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Globe games na Slovensku

Globe games na SlovenskuDatum konání:
6.6.2024
Datum ukončení:
9.6.2024

Ve čtvrtek 6.6. jsme se vydaly na Slovensko do Svitu na Globe Games. Cesta byla dlouhá, ale dorazily jsme včas na komentovanou prohlídku města Svit.
Svit je město, které leží nedaleko Tater a založil jej roku 1934 pan Baťa. Inspiroval se americkými městy. Jsou zde oblasti průmyslové, kulturní a domy. Svit má své jméno podle svitku - navinutí umělého hedvábí, které se zde vyrábí již od založení.
Večer následovalo slavnostní zahájení v kulturním domě. V pátek jsme prezentovaly náš projekt "Bylinky naší Jitušky". Dostaly jsme mnoho kladných ohlasů. Také jsme si poslechli prezentace několika týmů, které byly také zajímavé. Dozvěděli jsme se o přestavbě školní zahrady, změnách barvy podzimního listí nebo obnově lesa. Po konferenci jsme měly přednášku o změně klimatu a večer o medvědech a slovenském pralese.
V sobotu nás čekala terénní hra v meziškolních týmech. Chodili jsme po lese a plnili zajímavé úkoly. Zkoumali jsme například čistotu vody, učili se, co dělat v blízkosti medvěda, měřili teplotu, upravovali klima města. Odpoledne jsme kouleli zeměkouli od školy na náměstí za doprovodu bubnů. Všechny bubny roztancovali. Na náměstí se Globe Games ukončili a obdržely jsme drobné dárečky. Po večeři jsme zažily ještě zábavné chemické pokusy.
V neděli ráno jsme jely domů. Celý výlet jsme si náramně užily. Odjely jsme se spoustou nových zážitků a kamarádů. Příště bychom jely zase!

Verča B., Simča M., Verča D. - žákyně 9. a 8.ročníku ZŠ Jimramov