image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30
Projekt "Dnes jím jako Mongol"
1 2 3 4 5
6
Hledáme uklízečku jako zástup za nemoc
Týden digitálních kompetencí
7
Týden digitálních kompetencí
Vyhodnocení okresního kola soutěže Požární ochrana očima dětí
8
Týden digitálních kompetencí
9
Týden digitálních kompetencí
10
Přednáška s Jiřím Haldou_Jak na děti ve škole i doma
Týden digitálních kompetencí
Vítězství Rozálie Machové a 6.místo našich žáků v krajském kole Olympijského víceboje
11 12
13 14
Zmizelí sousedé Jimramova
15
Zápis do Mateřské školy Jimramov - 15.května 2024
Složení nové školské rady ZŠ Jimramov na období 2024-2027
16 17 18 19
20
Výběrové řízení - UČITEL_UČITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY
21 22 23 24 25 26
27
Výběrové řízení - ÚČETNÍ (ekonom) ŠKOLY
28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt "Dnes jím jako Mongol"

Projekt "Dnes jím jako Mongol"Datum konání:
30.4.2024

V úterý 30. dubna 2024 se na 2.stupni ZŠ Jimramov konal další ročník projektu hodnotového vzdělávání "Dnes jím jako...Mongol".  Tentokrát jsme se vydali za poznáním dalekého Mongolska. Žáci pracovali v různých věkově smíšených skupinách. Projektu předcházel online stream se salesiánem P. Jaroslavem Vracovským, který v Mongolsku dlouhodobě působí a který se s námi podělil o své bezprostřední dojmy a také zkušenosti z míst periferie hlavního města Ulanbátáru. Mohli jsme se také společně podívat na krátký pozdrav z Mongolska, který P.Vracovský pro nás o svém působení v Mongosku natočil. Poté se děti rozešly do svých pracovních skupin, aby na závěr projektu mohla proběhnout společná prezentace všech workshopů, včetně ochutnávky mongolských jídel, shrnutí základních geografických i historických reálií Mongolska v češtině, ale  i v angličtině. Celý druhý stupeň si společně zahrál i velmi oblíbenou hru Kahoot na téma projektu, kterou organizátoři projektu připravili. Pobavili jsme se tradičním dramaticky ztvárněným příběhem  o vlku, sviňi a psovi, shlédnuli mongolské tance, vyslechli si postup výroby tradičního obydlí na zhotoveném modelu jurty anebo výroby napodobeniny tradičního mongolského hudebního nástroje jakým je "Morin khuur" (koňská hlava) a na úplný závěr si zazpívali  dvě mongolské písně včetně mongolské státní hymny ????????????. Pro potřeby Charity na pomoc dobrovolníkům pomáhajícím se vzděláváním chudých dětí v Mongolsku probíhá také dobrovolná dárcovská sbírka. Projekt bude mít pokračování 7.května na 1.stupni.

Pozdrav z Mongolska ke shlédnutí zde