image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Postup žáků 5.ročníku do krajského kola v soutěži ve finanční gramotnosti
2 3 4
5 6 7 8 9
ŘEDITELSKÉ VOLNO - PÁTEK 9.2.2024
10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
TOP 5 škol okresu Žďár nad Sázavou, které nejlépe uspěly v přijímacích zkouškách na SŠ
17 18
19
Lyžařský kurz 7.ročníku
20
Lyžařský kurz 7.ročníku
21
Lyžařský kurz 7.ročníku
22
Lyžařský kurz 7.ročníku
23
Lyžařský kurz 7.ročníku
24
Pozvánka na dětský karneval
Dětský karneval
25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Adaptační kurz – 6. ročník

Adaptační kurz – 6. ročníkDatum konání:
11.9.2023
Datum ukončení:
12.9.2023

V pondělí 11. 9. zahájili všichni žáci 6. ročníku adaptační pobyt ve třídě. Seznámili jsme se s paní psycholožkou Petrou Kočí a zahráli si pár her na seznámení. Další vyučovací hodinu jsme se přesunuli ven pod pergolu, kde jsem fixami na textil zdobili třídní trička. Včetně pana asistenta Bradáče. Před obědem jsme se protáhli při hrách na školním hřišti a sehráli turnaj ve vybíjené. Po obědě jsme vyrazili s batohy směr kemp na Milovech. Zmrzlina před cestou nesměla chybět. Cesta byla náročná, protože jsme přecházeli přes vysoký kopec a skálu Prosíčka a bylo velké horko. Cestu jsme si zpříjemnili různými hrami – hodem šiškou na cíl, během do vrchu. Odměnou byl nádherný výhled z vrcholu skály do celého okolí. Na cestě jsme stihli i návštěvu restaurace v Daňkovicích, kde jsme doplnili vypocené tekutiny. Do kempu Milovy jsme doputovali kolem šesté hodiny. Rozdělili jsme si chatky, zahráli míčové hry a rozdělali táborák. K večeři byli špekáčky z vlastních nakoupených zásob. Počkali jsme na tmu a vyrazili na stezku odvahy spojenou s bobříkem mlčení a hledáním pokladu. Po příchodu jsme ještě chvíli zpívali s kytarou u ohně a šli spát. Vstávali jsme v 7 hodin, rychle sbalili věci a uklidili chatky a vyrazili na Blatiny. Tam jsme vyčistili a osedlali koně a vozili se ve výběhu. Kdo zrovna nejezdil na koni, tak cvičil na tyči, na hrazdě nebo se houpal na houpačkách. Nebo jen tak odpočíval a užíval si hezkého slunečného počasí. Krátce před polednem jsme posbírali všechny batohy a šli pěšky po turistické značce na autobus do Sněžného. Cukrárna na náměstí byla sladkou tečkou. A také výborný oběd ve školní jídelně po příjezdu.