Projekt "Dnes jím jako Mongol"
Hledáme uklízečku jako zástup za nemoc
Týden digitálních kompetencí
Vyhodnocení okresního kola soutěže Požární ochrana očima dětí
Přednáška s Jiřím Haldou_Jak na děti ve škole i doma
Týden digitálních kompetencí
Vítězství Rozálie Machové a 6.místo našich žáků v krajském kole Olympijského víceboje
Zmizelí sousedé Jimramova
Zápis do Mateřské školy Jimramov - 15.května 2024
Složení nové školské rady ZŠ Jimramov na období 2024-2027
Výběrové řízení - UČITEL_UČITELKA MATEŘSKÉ ŠKOLY
Výběrové řízení - ÚČETNÍ (ekonom) ŠKOLY

Úvod > Mateřská škola > Základní informace

JIMRAMOV
Základní škola a Mateřská škola Jimramov, příspěvková organizace, Padělek 133
www.zsjimramov.cz

Mateřská škola je umístěna v budově základní školy a od 1. ledna 2001 je též součástí Základní školy Jimramov. O děti ve věku 2 až 7 roků se starají čtyři kvalifikované pedagogické pracovnice ( Miroslava Benešová, Magda Hejtmánková, Aneta Kwiatkowská a Iveta Zámečníková ), jedna provozní zaměstnankyně (Ilona Moravcová) a jedna asistentka.

Činnost MŠ je zaměřena na výchovu dětí k péči o životní prostředí a ochranu přírody.

Pracujeme s novým Školním vzdělávacím programem " S Broučkem za poznáním ".

Motto: „Dopřejme dětem co nejkrásnější dětství, protože z něj pak člověk čerpá celý život.“

Vize: „Vytvořit školku plnou pohody.“

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM (ŠVP) jsme pojmenovali "Broučci", podle známé knihy spisovatele J. Karafiáta, který se v Jimramově narodil. Rodiče dětí, které naši MŠ navštěvují, mají možnost seznámit se s celkovou koncepcí MŠ, zaměřenou na péči o životní prostředí a ochranu přírody, i s novým školním programem přímo u nás v MŠ.

Chceme vést děti k ochraně a péči o životní prostředí v duchu našeho motta a budeme jim vysvětlovat, proč je potřeba žít s přírodou v harmonii.

Kapacita MŠ je 65 dětí.

1. třída Berušky
  2. třída Včelky a Svatojánci

Zástupkyně ŘŠ pro předškolní vzdělávání (MŠ), Lenka Přívětivá, je na MD, aktuálně ji zastupuje paní uč. Magda Hejtmánková, DiS

Učitelky:

• Miroslava Benešová
  • Iveta Zámečníková
  • Aneta Kwiatkowská, DiS

Asistentka pedagoga: Zdeňka Antálková

Veškeré akce budou průběžně rodičům sdělovány přes E třídnici, na informační tabuli v šatně nebo přímo pohovorem učitelek s rodiči.

Mnoho rodičů pomohlo svými sponzorskými dary. Za to jim chceme i touto cestou poděkovat a těšíme se na další dobrou spolupráci.

Provozní doba Mateřské školy Jimramov

Pondělí - Pátek
6:15 - 16:15

Základní škola a Mateřská škola Jimramov, příspěvková organizace, 592 42 Jimramov, Padělek 133
Telefon: +420 566 562 530; e-mail: zsjimramov@unet.cz

Co děti v mateřské škole potřebují?

• Bačkorky ( podepsané ), ne pantofle ani gumové boty ( typu Cross )
  • Náhradní oblečení ( tričko, spodní prádlo ), tepláky na pobyt venku ( na písek, pro hry na školní zahradě a hřišti ).
  • Pokud bude dítě po obědě odpočívat, pyžamo.
  • Doporučujeme všechny osobní věci podepsat.

Preventivní opatření

• Pokud má dítě slabou rýmu, potřebuje u sebe kapesník a tedy i kapsu na něj.
  • Pokud dítě projevovalo v noci nebo ráno známky nevolnosti nebo se necítí dobře, sdělte to prosím učitelce.
  • Je důležité, abyste alespoň jednou týdně prohlédli dětem vlásky. Objeví-li se vešky, ihned se s nimi vypřádejte. Nález prosím sdělte v MŠ.
  • Prosím nedávejte dětem do MŠ drobné hračky ( prstýnky ) a hračky - zbraně.
  • Nevhodné jsou dlouhé přívěsky na krku a dlouhé náušnice, za které by mohly děti při hře zatáhnout a ublížit si.
  • Nedávejte dětem žvýkačky!

Vážení rodiče,

zájmem všech zaměstnankyň naší mateřské školy je, aby vaše děti byly spokojené a cítily se dobře. Den v MŠ prožily radostně, získaly nové znalosti, dovednosti a učily se kamarádství a vzájemné pomoci.

Budete-li mít nějaké nejasnosti, dotazy, připomínky obraťte se na zástupkyni ředitele školy pro předškolní vzdělávání paní Magdu Hejtmánkovou, DiS

Dotazy ochotně zodpoví i další učitelky – Miroslava Benešová, Iveta Zámečníková anebo Aneta Kwiatkowská,DiS

Informace o stravování v MŠ a způsobu placení podá vedoucí školního stravování Dana Krištofová

Fotografie z akcí mateřské školy naleznete v sekci Fotografie - Mateřská škola