image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2
Přijmeme asistenta/asistentku pedagoga
3 4 5
Beseda s kpt.Petrou Vobrovou (Kudovou)
6 7
8 9
Zápis do 1.třídy ZŠ
10 11 12
Výsledek zápisu dětí k povinnému základnímu vzdělávání podle registračních čísel
13 14
15 16 17 18
Konzultační den a Volby do školské rady proběhnou ve čtvrtek 18.4.2024
19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Beseda o Izraeli s cestovatelem Karlem Kocůrkem

Beseda o Izraeli s cestovatelem Karlem KocůrkemDatum konání:
3.11.2023

V pátek 3.listopadu k nám zavítal cestovatel Mgr. Karel Kocůrek, který poutavým způsobem představil dětem dnes tolikrát skloňovanou a dlouhodobě těžce zkoušenou zemi Izrael, kam se v minulosti  několikrát vypravil.  Termín besedy jsme naplánovali ještě mnohem dříve než v zemi došlo k teroristickému útoku ze dne 7.října 2023. Cestoval autobusem, vlakem, autem a pěšky. Bydlel v židovské rodině, kde naslouchal příběhům lidí, kteří přežili koncentrační tábory. Setkával se s lidmi různých náboženských vyznání. Povídal si s vojáky a vojačkami izraelské armády, s taxikáři. Přespal v kibucu, na pláži u Rudého moře. Navštívil posvátná místa v Jeruzalémě, Betlémě, v Galilii…,mrakodrapy v Tel Avivu, národní park Timna, pozoroval divoká zvířata. Procházel kouzelným červeným kaňonem v poušti Negev.
Koupal se pod vodopády v En Gedi. Navštěvoval starověké archeologické lokality v Megido, Bet Guvrin, Jerichu. Položil se na hladinu Mrtvého moře. Šnorchloval s GOPRO kamerou v království korálů a ryb v Rudém moři v Eilatu. Menším dětem zase pan Kocůrek nabídnul neméně zajímavý pohled na naši krásnou zemi ve čtyřech ročních obdobích a z různých úhlů pohledu. Děkujeme ze skvělé přednášky doplněné úžasnými záběry natáčené na souši, z ptačí perspektivy, ale i pod hladinou.