image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Přejeme všem krásné léto!
2
Přejeme všem krásné léto!
3
Přejeme všem krásné léto!
4
Přejeme všem krásné léto!
5
Přejeme všem krásné léto!
6
Přejeme všem krásné léto!
7
Přejeme všem krásné léto!
8
Příměstský tábor Jimramov
Přejeme všem krásné léto!
9
Přejeme všem krásné léto!
10
Přejeme všem krásné léto!
11
Přejeme všem krásné léto!
12
Přejeme všem krásné léto!
13
Přejeme všem krásné léto!
14
Přejeme všem krásné léto!
15
Přejeme všem krásné léto!
16
Přejeme všem krásné léto!
17
Přejeme všem krásné léto!
18
Výběrové řízení na pozici VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY
Přejeme všem krásné léto!
19
Přejeme všem krásné léto!
20
Přejeme všem krásné léto!
21
Přejeme všem krásné léto!
22
Přejeme všem krásné léto!
23
Přejeme všem krásné léto!
24
Přejeme všem krásné léto!
25
Přejeme všem krásné léto!
26
Přejeme všem krásné léto!
27
Přejeme všem krásné léto!
28
Přejeme všem krásné léto!
29
Přejeme všem krásné léto!
30
Přejeme všem krásné léto!
31
Přejeme všem krásné léto!
1
Přejeme všem krásné léto!
2
Přejeme všem krásné léto!
3
Přejeme všem krásné léto!
4
Přejeme všem krásné léto!
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Beseda o Izraeli s cestovatelem Karlem Kocůrkem

Beseda o Izraeli s cestovatelem Karlem KocůrkemDatum konání:
3.11.2023

V pátek 3.listopadu k nám zavítal cestovatel Mgr. Karel Kocůrek, který poutavým způsobem představil dětem dnes tolikrát skloňovanou a dlouhodobě těžce zkoušenou zemi Izrael, kam se v minulosti  několikrát vypravil.  Termín besedy jsme naplánovali ještě mnohem dříve než v zemi došlo k teroristickému útoku ze dne 7.října 2023. Cestoval autobusem, vlakem, autem a pěšky. Bydlel v židovské rodině, kde naslouchal příběhům lidí, kteří přežili koncentrační tábory. Setkával se s lidmi různých náboženských vyznání. Povídal si s vojáky a vojačkami izraelské armády, s taxikáři. Přespal v kibucu, na pláži u Rudého moře. Navštívil posvátná místa v Jeruzalémě, Betlémě, v Galilii…,mrakodrapy v Tel Avivu, národní park Timna, pozoroval divoká zvířata. Procházel kouzelným červeným kaňonem v poušti Negev.
Koupal se pod vodopády v En Gedi. Navštěvoval starověké archeologické lokality v Megido, Bet Guvrin, Jerichu. Položil se na hladinu Mrtvého moře. Šnorchloval s GOPRO kamerou v království korálů a ryb v Rudém moři v Eilatu. Menším dětem zase pan Kocůrek nabídnul neméně zajímavý pohled na naši krásnou zemi ve čtyřech ročních obdobích a z různých úhlů pohledu. Děkujeme ze skvělé přednášky doplněné úžasnými záběry natáčené na souši, z ptačí perspektivy, ale i pod hladinou.