image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Prohlášení a postoj ke stávce ve školství
Slavnost slabikáře v 1.třídě
28 29
Raut ve školní jídelně
30 1 2 3
4 5
Black & White (Tues)Day - 5.prosince
Mikuláš, anděl a čert ve škole
Jimramovská škola má talent
6 7 8 9 10
11 12 13
Pozvánka na Vánoční odpoledne ve škole
14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Beseda o Izraeli s cestovatelem Karlem Kocůrkem

Beseda o Izraeli s cestovatelem Karlem KocůrkemDatum konání:
3.11.2023

V pátek 3.listopadu k nám zavítal cestovatel Mgr. Karel Kocůrek, který poutavým způsobem představil dětem dnes tolikrát skloňovanou a dlouhodobě těžce zkoušenou zemi Izrael, kam se v minulosti  několikrát vypravil.  Termín besedy jsme naplánovali ještě mnohem dříve než v zemi došlo k teroristickému útoku ze dne 7.října 2023. Cestoval autobusem, vlakem, autem a pěšky. Bydlel v židovské rodině, kde naslouchal příběhům lidí, kteří přežili koncentrační tábory. Setkával se s lidmi různých náboženských vyznání. Povídal si s vojáky a vojačkami izraelské armády, s taxikáři. Přespal v kibucu, na pláži u Rudého moře. Navštívil posvátná místa v Jeruzalémě, Betlémě, v Galilii…,mrakodrapy v Tel Avivu, národní park Timna, pozoroval divoká zvířata. Procházel kouzelným červeným kaňonem v poušti Negev.
Koupal se pod vodopády v En Gedi. Navštěvoval starověké archeologické lokality v Megido, Bet Guvrin, Jerichu. Položil se na hladinu Mrtvého moře. Šnorchloval s GOPRO kamerou v království korálů a ryb v Rudém moři v Eilatu. Menším dětem zase pan Kocůrek nabídnul neméně zajímavý pohled na naši krásnou zemi ve čtyřech ročních obdobích a z různých úhlů pohledu. Děkujeme ze skvělé přednášky doplněné úžasnými záběry natáčené na souši, z ptačí perspektivy, ale i pod hladinou.