image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Postup žáků 5.ročníku do krajského kola v soutěži ve finanční gramotnosti
2 3 4
5 6 7 8 9
ŘEDITELSKÉ VOLNO - PÁTEK 9.2.2024
10 11
12
Jarní prázdniny
13
Jarní prázdniny
14
Jarní prázdniny
15
Jarní prázdniny
16
Jarní prázdniny
TOP 5 škol okresu Žďár nad Sázavou, které nejlépe uspěly v přijímacích zkouškách na SŠ
17 18
19
Lyžařský kurz 7.ročníku
20
Lyžařský kurz 7.ročníku
21
Lyžařský kurz 7.ročníku
22
Lyžařský kurz 7.ročníku
23
Lyžařský kurz 7.ročníku
24
Pozvánka na dětský karneval
Dětský karneval
25
26 27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Úspěch našich žáků v soutěži ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI a postup do krajského kola!

Úspěch našich žáků v soutěži ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI a postup do krajského kola!Úspěch našich žáků v soutěži ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI a postup do krajského kola!

Soutěž FINANČNÍ GRAMOTNOST

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week – Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež.Ve školním kole soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále.Do školního kola se na naší škole zapojili v I. kategorii (1. stupeň) žáci 4. a 5. ročníku, v II. kategorii (2. stupeň) žáci 6. – 9. ročníku.

Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola z řad žáků 1. stupně byli: Ondřej Kalášek, Zuzana Pantůčková, Eliška Sýkorová, Ondřej Gregor a Ema Raaschová. Na druhém stupni nejvíce bodů získali: Ondřej Sadílek, Jana Zbytovská a Tadeáš Vícha.

Velký úspěch zaznamenala naše družstva v okresním kole.

  • Tým 1. stupně ve složení Ondřej Gregor a Emma Raaschová v okresním kole zvítězil a postupuje do krajského kola, ve kterém pomůže i Zuzana Pantůčková, která byla v době řešení okresního kola nemocná.
  • Tým 2. stupně (Ondřej Sadílek, Jana Zbytovská, Tadeáš Vícha) se umístil na místě 4., což je také velice pěkný výsledek.

Všem dětem gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Týmu 1. stupně budeme držet palce v krajském kole.

Děkuji kolegyním L. Kutalové, S. Totuškové, J. Šafrové a R. Vášové za spolupráci při organizaci školního a okresního kola.

Miloslava Stará

10.02.2023