Úvod > Aktuality > Úspěch našich žáků v soutěži ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI a postup do krajského kola!

Soutěž FINANČNÍ GRAMOTNOST

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week – Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež.Ve školním kole soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále.Do školního kola se na naší škole zapojili v I. kategorii (1. stupeň) žáci 4. a 5. ročníku, v II. kategorii (2. stupeň) žáci 6. – 9. ročníku.

Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola z řad žáků 1. stupně byli: Ondřej Kalášek, Zuzana Pantůčková, Eliška Sýkorová, Ondřej Gregor a Ema Raaschová. Na druhém stupni nejvíce bodů získali: Ondřej Sadílek, Jana Zbytovská a Tadeáš Vícha.

Velký úspěch zaznamenala naše družstva v okresním kole.

• Tým 1. stupně ve složení Ondřej Gregor a Emma Raaschová v okresním kole zvítězil a postupuje do krajského kola, ve kterém pomůže i Zuzana Pantůčková, která byla v době řešení okresního kola nemocná.
  • Tým 2. stupně (Ondřej Sadílek, Jana Zbytovská, Tadeáš Vícha) se umístil na místě 4., což je také velice pěkný výsledek.

Všem dětem gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Týmu 1. stupně budeme držet palce v krajském kole.

Děkuji kolegyním L. Kutalové, S. Totuškové, J. Šafrové a R. Vášové za spolupráci při organizaci školního a okresního kola.

Miloslava Stará

10.02.2023