Úvod > Aktuality > Zahradní slavnost školy spojená mj. s pasováním nových školáků

Zahradní slavnost školy spojená mj. s pasováním nových školáků

21.6.2024

V pátek 21.června 2024 se v jimramovském parku Bludníku v odpoledních hodinách od 16 hodin uskutečnila velká zahradní slavnost naší školy, na které měli příležitost se setkat děti z mateřské i žáci základní školy se svými rodiči i učiteli a dalšími návštěvníky z řad široké veřejnosti. Akce organizovaná školou byla podpořena i naším zřizovatelem Městysem Jimramov a místní SDH. Počasí nám v první letní den přálo. Velmi nás těší, že se slavnosti zúčastnilo velké množství  návštěvníků.

Na úvod  setkání všechny přítomné pozdravil ředitel školy Michal Budig  a starosta obce pan Josef Homolka. Poté byli vyhlášeni a oceněni nejúspěšnější  jednotliví žáci či žákyně i vybrané kolektivy za uplynulý školní rok. Následně celým programem slavnosti provázeli žáci devátého  ročníku pod vedením své třídní učitelky paní Dany Hanělové.

Na úvod vystoupily se svým programem Včelky z naší mateřské školy (předškoláci). Jejich vystoupení bylo završeno slavnostním pasováním předškoláčků na školáky. Poté se představily děti střídavě z prvního i druhého stupně ZŠ se svými tanečními, divadelními, hudebními anebo sportovními programovými příspěvky. Po ukončení programu si návštěvníci mohli v klidu posedět a povyprávět v krásném prostředí zámeckého parku v Jimramově na soutoku Svratky a Fryšávky.

Děkujeme všem účinkujícím, jejich učitelům či učitelkám za přípravu programu i organizátorům a pomocníkům z řad dalších zaměstnanců školy, kteří  připravili a poskytovali občerstvení, doprovodný program, výstavu, hry a soutěže apod.  Děkujeme Městysi Jimramov i místnímu SDH za pomoc se zajištěním akce a především všem hostům a návštěvníkům, že přišli podpořit své děti a vnoučata a s nimi i celou naši školu.

Věříme, že si všichni toto pěkné odpolední setkání užili a budeme se těšit na další podobné příležitosti ke vzájemnému setkávání.

Krásný den a letní prázdniny 2024 přeje ZŠ a MŠ Jimramov